II liga, gr. A: Księżak chce wicelidera

Wszystko wskazuje na to, że walka o drugie miejsce w grupie A toczyć się będzie do ostatnich dni sezonu zasadniczego. Ważne wyjazdowe zwycięstwo w Bydgoszczy odniósł bowiem Księżak Łowicz. Zgodnie z przewidywaniami Open Florentyna Pleszew wygrała kolejny mecz, już piętnasty w rozgrywkach.

Nowy sponsor tytularny nie przyniósł szczęścia Franz Astorii. Zespół Jarosława Zawadki przed ostatnią kwartą prowadził ośmioma punktami, ale na początku kolejnej części gry bardzo szybko stracił tę przewagę. Goście triumfowali 74:70, a oba zespoły przez ostatnie 90 sekund nie zdobyły żadnego punktu. Łowiczanom do pełni szczęścia zabrakło bardziej okazałego zwycięstwa, bo pierwsze spotkanie przegrali różnica dziewięciu punktów i w dwumeczu okazali się gorsi. Franz Astorii w odniesieniu wygranej nie pomogło double-double Sebastiana Laydycha (22 pkt i 10 zbiórek).

Żuraw Gniewino tylko przez pierwsze minuty grał jak równy z równym z Open Florentyną Pleszew. Podopieczni Andrzeja Kowalczyka drugą kwartę wygrali 32:19 i tej przewagi nie wypuścili do końca. Znów imponował Marcin Stokłosa (27 pkt i 10 zbiórek). O dwa punkty mniej uzyskał Wojciech Żurawski.

KING WILKI MORSKIE Szczecin

Trefl II Sopot - KK Świecie (niedziela, godzina 14:00)
Inter Parts AZS UWM Olsztyn - SMS PZKosz Władysławowo (niedziela, godzina 15:00)
KS Żyrardowianka Żyrardów - GKK 1LO Gorzów Wielkopolski (niedziela, godzina 17:30)
Pauzuje: Korsarz Gdańsk