Grupa XII: Gorzowianki gromią

Wysoko i pewnie wygrały koszykarki AZS PWSZ Gorzów Wlkp. w pierwszym spotkaniu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Kobiet U18. Zawodniczki Roberta Pieczyraka zwyciężyły UKS Basket Aleksandrów Łódzki 81:47.

Pogromem zakończył się drugi dzisiejszy pojedynek w Gorzowie Wielkopolskim. Zawodniczki gospodarzy nie musiały się bowiem zbytnio męczyć z rywalkami z Aleksandrowa Łódzkiego i od pierwszych minut systematycznie powiększały swoją przewagę. Drugą kwartę rozpoczynają od uderzenia 6:0 i chyba już w tym momencie rozstrzygają się losy tego spotkania. Przewaga gorzowianek to efekt wyrównanego składu, dzięki któremu szkoleniowiec mógł równo rozłożyć grę na całej drużynie w przeciwieństwie do ekipy z Aleksandrowa Łódzkiego, gdzie gra opierała się tylko trójce zawodniczek.