Grupa IX: Siła na tablicach

Gospodynie turnieju przegrały z VBW GTK Gdynia 53:71 i bardzo skomplikowały swoją sytuację w grupie. Aby myśleć o awansie do finału Bryza musi pokonać faworyta Mistrzostw Polski Kobiet U18 MUKS Poznań.

Początek spotkania był wyrównany ze wskazaniem na koszykarki Bryzy. Dopiero w drugiej kwarcie koszykarki VBW GTK uzyskały kontrolę nad przebiegiem wydarzeń. W ekipie gospodarzy wynik trzymała Marlena Blicharz, która do przerwy zdobyła 14 z 26 punktów swojego zespołu.

Z minuty na minutę aktywniejsze stawały się gdynianki, a w wśród nich Anna Jakubiak, Kinga Bandyk oraz głównie walcząca na deskach Joanna Sendlewska. To te trzy zawodniczki przechyliły szalę zwycięstwa na stronę VBW GTK Gdynia. Gdynianki wygrały walkę na tablicach 53:20, która zdecydowała o ich zwycięstwie.