Grupa X: Dominacja Polonii

Od zwycięstwa swój start w półfnałowym turnieju mistrzostw Polski juniorów rozpoczęli zawodnicy MKS Polonii Warszawa. Stołeczny zespół zdominował przebieg wydarzeń na parkiecie, zwycieżając różnicą aż trzydziestu punktów.

MKS Polonia Warszawa - WKS Śląsk Wrocław 78:48 (19:14, 17:10, 26:9, 16:15)

Bez najmniejszych problemów drużyna MKS-u Polonii Warszawa zwyciężyła WKS Śląsk Wrocław, nie przegrywając żadnej z czterech kwart. Od samego początku mecz toczył się pod dyktando „Czarnych Koszul”, które już do przerwy prowadziły różnicą dwunastu punktów (36:24). Gospodarze osiągnęli przy tym przygniatającą przewagę na obu tablicach. Na koniec meczu koszykarze Polonii zebrali zaledwie o jedną piłkę w ataku mniej niż cały zespół Śląska pod oboma koszami! Czwarty raz z rzędu dwucyfrową granicę zdobytych punktów przekroczył 17-letni Paweł Śpica (20), który okazał się najskuteczniejszym graczem swojego zespołu.