Grupa II: Gospodynie potwierdziły klasę

Po pierwszym dniu rozgrywanego w Inowrocławiu turnieju ćwierćfinałowego dziewcząt do lat 14 prowadzą koszykarki miejscowego klubu UKS Jadwiga Inowrocław, które nie dały większych szans UKS 16 Koszalin. Bliżej półfinału jest też MUKS Unia Basket Ostrołęka.

VBW GTK Gdynia - MUKS Unia Basket Ostrołęka 51:56 (15:10, 9:8, 10:16, 17:22)

Druga połowa, a konkretnie końcówka czwartej kwarty, zadecydowała o zwycięstwie MUKS-u Unii Basket Ostrołęka nad VBW GTK Gdynia. Na koniec pierwszej części meczu różnicą sześciu punktów (24:18) prowadziły zawodniczki z Trójmiasta, ale w końcówce straciły tę przewagę. W odniesieniu wygranej koszykarkom z Ostrołęki zadecydowało lepsze wyczucie tempa rzutu. Zwyciężczynie zanotowały bowiem 10 bloków, przy 3 rywalek. Pozostałe statystyki było do siebie zbliżone. Gdynianką w odniesieniu wygranej nie pomogło 18 punktów i 13 zbiórek Jowity Ossowskiej.

UKS Jadwiga Inowrocław - UKS 16 Koszalin 56:31 (14:15, 10:5, 16:2, 16:9)

O wysokiej porażce koszalinianek zadecydowała trzecia kwartą. W tej części meczu zawodniczki Przemysława Pacynko rzuciły zaledwie 2 punkty, tracąc w tym czasie 16. Szalona pogoń w czwartej kwarcie tylko powiększyła przewagę rywalek. Najskuteczniejszą zawodniczka meczu została Anna Pawłowska – 19 punktów, aż 22 zbiórki miała mierząca 183 cm wzrostu Dagmara Jóźwiak.