II liga, gr. A: Pogoń się opłaca

Co łączy KK Świecie i Inter Parts AZS UWM Olsztyn? Oba zespoły przed ostatnią kwartą przegrywały ze swoimi rywalami, ale mimo to potrafiły wygrać. Olsztynianie po rzucie Krzysztofa Kawałek w ostatniej akcji meczu pokonali SMS PZKosz Władysławowo, zaś KK Świecie ograło na wyjeździe rezerwy Trefla Sopot.

Jeszcze na siedem minut przed końcem Akademicy przegrywali osiemnastoma punktami, ale wówczas sygnał do ataku dał Krzysztof Kawałek. Od stanu 43:61 miejscowi uzyskali 30 punktów, tracąc zaledwie 10. Ostatnią akcję meczu przeprowadził właśnie Kawałek, który celnym trafieniem za dwa punkty ustalił wynik meczu. Skrzydłowy zakończył zawody z dorobkiem 11 punktów i 6 zbiórek. Mimo żadnego nietrafionego rzutu z dystansu najwięcej punktów dla Inter Parts uzyskał Paweł Śpica.

Równie udaną pogoń w czwartej kwarcie zanotowali koszykarze KK Świecie. Na 400 sekund przed końcem gospodarze wygrywali dwunastoma punktami, lecz w końcówce stracili kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na boisku. 13 punktów, 12 zbiórek i 5 asyst uzyskał obwodowy KK Piotr Robak.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu Żyrardowianka nie sprostała GKK Gorzów Wielkopolski. Blisko podwójnego double-double był podkoszowy gospodarzy Mateusz Szwed (22 pkt i 18 zbiórek).