Grupa XI: Emocjonująca końcówka

Koszykarze z Prudnika prowadzili po 30 minutach gry z Novum Lublin 74:55, ale mordercza pogoń i ambicja koszykarzy w Lublina doprowadziła do emocjonującej końcówki, w której niesamowite rzuty za trzy punkty trafiał Jakub Karolak. Niestety rzut mogący dać lublinianom dogrywkę nie trafił do kosza.

Początek meczu był bardzo wyrównany, dopiero gdy koszykarze z Prudnika zaczęli wykorzystywać swoich podkoszowych graczy zaczęli powiększać przewagę. Z drugiej strony wstrzelić się nie mogli liderzy zespołu z Lublina Bartłomiej i Jakub Karolak.

Po pierwszej kwarcie Prudnik prowadził 26:21, jednak już wysoko wygrana druga część meczu doprowadziła do stanu 61:35 i wydawało się, że jest już po meczu. Zespół Novum nie zamierzał jednak składać broni i zaczęli odrabiać straty. Zacieśnili obronę, w ataku zaczęli grać skuteczniej i strata do Prudnika zaczęła topnieć. Na 2 minuty przed końcem meczu prowadzili 12 punktami. Wtedy jednak dwa niesamowite rzuty za 3 punkty trafił Jakub Karolak. Na więcej lublinianom zabrakło czasu, a trójka Bartłomieja Karolaka mogąca dać dogrywkę nie wpadła do kosza.