Grupa IX: Basket wyszarpał wygraną

Niesamowita pogoń w czwartej kwarcie dała zwycięstwo koszykarzom MTS Basket Kwidzyn nad Treflem Sopot SA. Ostatnią części meczu podopieczni Bogdana Zamośnego wygrali aż 23:9, a całe spotkanie 67:61.

MTS Basket Kwidzyn - Trefl Sopot SA 67:61 (13:16, 16:17, 15:19, 23:9)

Mecz od początku nie układał się po myśli kwidzynian. Po pierwszej kwarcie Basket przegrywał 13:16, popełniając przy tym kilka lekkomyślnych strat. Minimalnymi zwycięstwami Trefla zakończyły się również dwie kolejne części meczu. Nie załamani tym faktem zawodnicy Bogdana Zamośnego w czwartej kwarcie podjęli próbę pogoni za rywalem. Jak się później okazało dała im ona zwycięstwo. Ostatnie 10 minut Basket wygrał bowiem 23:9. Kwidzynianie zaprezentowali o wiele lepszą skuteczność z gry 48 procent, przy 30 rywali. Popełnili jednak przy tym więcej strat (30:23). Obie drużyny fatalnie wykonywały rzuty wolne, o czym świadczy zaledwie 50 procentowa skuteczność. Najskuteczniejszym strzelcem Basketu był 17-letni skrzydłowy Łukasz Barski - 18 punktów, dla którego był to najlepszy statystycznie mecz na centralnym szczeblu rozgrywek.