Grupa XII: Zbiórki to nie wszystko

Koszykarze Pyry Poznań zdecydowanie wygrali walkę o zbiórki, ale nie pozwoliło im to triumfować w meczu. Ekipa z Wielkopolski nie sprostała Stali Ostrów Wielkopolski, przegrywając różnicą dwóch punktów. Gospodarze przez większą część meczu mieli przewagę, ale słabsza druga połowa mogła ich drogo kosztować.

KS Stal Ostrów Wlkp. - MKK Pyra Poznań 72:70 (19:12, 19:13, 21:26, 13:19)

Po dwóch kartach Stal prowadziła różnicą trzynastu punktów (38:25) i nic nie zapowiadało zmiany przebiegu wydarzeń na parkiecie w drugiej połowie. Do tej jednak doszło. Pyra pewnie zwyciężyła w trzeciej kwarcie (15:10), a w kolejnej szybko zbliżyła się do rywali. W wyrównanej końcówce więcej szczęścia mieli jednak miejscowi. Ostatecznie wygrywając 72:70. Duet Mateusz Zębski (22 pkt) - Krzysztof Spała (21 pkt) zdobył ponad połowę punktów dla swojego zespołu, grając przy tym na przyzwoitej skuteczności rzutów z gry. Goście zdecydowanie wygrali walkę na obu tablicach (37:25), a sam Szymon Milczyński miał 18 zbiórek.