Po 1. dniu: Udana pogoń MTS Basketu

MTS Basket Kwidzyn zagrał bardzo ambitnie w czwartej kwarcie spotkania z Treflem Sopot i wygrał minimalnie 67:61. Koszykarze z Lublina przegrywali po 30 minutach ze Smykiem Prudnik 55:74, ale ich ambitna pogoń doprowadziła do emocjonującej końcówki, jednak ostatni rzut za trzy punkty był niecelny. W pierwszym dniu półfinałów emocji nie brakowało.

Grupa IX (Zielona Góra)

MTS Basket Kwidzyn - Trefl Sopot SA 67:61

Niesamowita pogoń w czwartej kwarcie dała zwycięstwo koszykarzom MTS Basket Kwidzyn nad Treflem Sopot SA. Ostatnią części meczu podopieczni Bogdana Zamośnego wygrali aż 23:9, a całe spotkanie 67:61. Więcej o meczu

SKM Zastal Zielona Góra - Spójnia Stargard Szczeciński 86:69

Liderem półfinałowej grupy IX po pierwszym dniu został SKM Zastal Zielona Góra. Gospodarze pewnie zwycieżyli Spójnię Stargard Szczeciński, a 34 punkty rzucił Filip Matczak. Więcej o meczu

Grupa X (Warszawa)

ŁKS KM Łódź - MKS Ochota Warszawa 68:53

Czwarte zwycięstwo w czwartym meczu na centralnym szczeblu rozgrywek zanotowali koszykarze ŁKS-u KM Łódź, którzy w Warszawie zwyciężyli MKS Ochotę. Więcej o meczu

MKS Polonia Warszawa - WKS Śląsk Wrocław 78:48

Od zwycięstwa swój start w półfnałowym turnieju mistrzostw Polski juniorów rozpoczęli zawodnicy MKS Polonii Warszawa. Stołeczny zespół zdominował przebieg wydarzeń na parkiecie, zwycieżając różnicą aż trzydziestu punktów. Więcej o meczu

Grupa XI (Gdynia)

MKS Smyk Prudnik - KKS Novum Lublin 77:74

Koszykarze z Prudnika prowadzili po 30 minutach gry z Novum Lublin 74:55, ale mordercza pogoń i ambicja koszykarzy w Lublina doprowadziła do emocjonującej końcówki, w której niesamowite rzuty za trzy punkty trafiał Jakub Karolak. Niestety rzut mogący dać lublinianom dogrywkę nie trafił do kosza. Więcej o meczu

GTK Gdynia - STK Czarni Słupsk 63:82

Koszykarze GTK Gdynia byli przez trzy odsłony równorzędnym rywalem dla Czarnych Słupsk, jednak w ostatniej kwarcie podopiecznym Janusza Kociołka zabrakło skuteczności i przegrali 63:82. Więcej o meczu

Grupa XII (Ostrów Wlkp.)

WKK Wrocław - MKS Pruszków 83:71

Z reguły lepsza skuteczność rzutowa, przekłada się na końcowy wynik. W przypadku rzutów osobistych nie zawsze. Dobitnie przekonali się o tym uczestnicy półfinałów mistrzostw Polski juniorów w Ostrowie Wielkopolskim, a więc koszykarze WKK Wrocław i MKS Pruszków. Więcej o meczu

KS Stal Ostrów Wlkp. - MKK Pyra Poznań 72:70

Koszykarze Pyry Poznań zdecydowanie wygrali walkę o zbiórki, ale nie pozwoliło im to triumfować w meczu. Ekipa z Wielkopolski nie sprostała Stali Ostrów Wielkopolski, przegrywając różnicą dwóch punktów. Gospodarze przez większą część meczu mieli przewagę, ale słabsza druga połowa mogła ich drogo kosztować. Więcej o meczu