Grupa III: Olimp i Trójka bliżej szesnastki

Wysoko wygrane pierwsze kwarty przesądziły o zwycięstwach UKS Olimpii Rawicz i OSiR Trójki Żyrardów w otwierających ćwierćfinałowe zmagania meczach grupy III. Miejscowe w całym spotkaniu rzuciły aż 92 punkty.

Lider Tomaszów Mazowiecki - UKS Olimp Rawicz 51:61 (6:22, 18:11, 12:17, 15:11)

Po pierwszej kwarcie piątkowego pojedynku z Liderem Tomaszów Mazowiecki Olimpia Rawicz prowadziła 22:6. W kolejnej części spotkania utraciła część wypracowanej przewagi, przegrywając 11:18, ale nie przeszkodziło to podopiecznym Lecha Pietraszka w odniesieniu wygranej.

OSiR Trójka Żyrardów - SKS Polpharma Starogard Gdański 92:70 (28:13, 29:23, 17:11, 18:23)

Równie wysoko, bo 28:13, otwierającą mecz kwartę wygrały zawodniczki OSiR-u Trójki Żyrardów, które zmierzyły się z SKS Polpharmą Starogard Gdański. W przeciwieństwie do pierwszego meczu, miejscowe w dwóch kolejnych kwartach tylko powiększyły swoją przewagę, dzięki czemu ostatnia odsłona była w ich wykonaniu tylko formalnością.