Euroliga: Setny mecz Wisły

Po wpadce w poprzednim tygodniu koszykarki Wisły Can-Pack wygrały tym razem Cras Basket Taranto 64:58. Był to setny mecz krakowskiej drużyny w Eurolidze!

Swoje najlepsze spotkanie w tegorocznym euroligowym sezonie rozegrała Milka Bjelica. Skrzydłowa z Czarnogóry zapisała na swym koncie double-double w postaci 16 punktów i 12 zbiórek. Od początku spotkania jego losy układały się po myśli krakowianek, które już w czwartej kwarcie wyszły nawet na 10-punktowe prowadzenie. Koszykarki Cras Basket nie zamierzały się jednak poddawać i na minutę przed końcem zeszły nawet na 56:61. Zawodniczkom z Taranto zabrakło już czasu i tym samym zawodniczki Wisły wygrały kolejny mecz na międzynarodowych parkietach. Co ciekawe był to setny mecz krakowianek w Eurolidze!

Wisła Can-Pack Kraków - Cras Basket Taranto 64:58 (16:13, 24:18, 10:12, 14:15)

Wisła: Bjelica 16, Phillips 13, Dabovic 11, Powell 10, Ujhelyi 6, Krężel 4, Pawlak 2, Czarnecka 2, De Mondt 0.

Koszykarki Lotosu poleciały do Stambułu na starcie z faworyzowanym Galatasaray w niezwykle bojowych nastronach i choć przegrały 71:77, zostawiły po sobie pozytywne wrażenie. O zwycięstwie tureckiej ekipy zadecydowała jednak fantastyczna postawa gwiazdy WNBA Diany Turasi, która zapisała na swym koncie 21 punktów, 7 asyst i 6 zbiórek.

Galatasaray Stambuł - Lotos Gdynia 77:71 (24:16, 17:14, 18:17, 18:24)

Lotos: Anderson 20, Knezevic 17, Henry 15, Robert 6, Ajanovic 6 Jalcova 5, Ziętara 2, Żurowska 0.

Początek spotkania nie wskazywał, że zakończy się ono aż taką różnicą, bowiem koszykarki CCC pod koniec pierwszej połowy przegrywały tylko 31:33. Trzecia kwarta zakończyła się jednak pogromem i w trzeciej kwarcie zawodniczki Uniqa wyszły na prowadznie 52:35, które zadecydowało o ich zwycięstwie.

Uniqa Euroleasing Sopron - CCC Polkowice 75:58 (25:19, 13:14, 16:6, 21:19)

CCC: Perovanovic 12, Frazee 10, Walich 10, Maltsi 9, Petronyte 7, Musina 4, Zoll 4, Majewska 2, Jasnowska 0.

Koszykarze Asseco Prokomu byli niezwykle bliscy pierwszego zwycięstwa w Eurolidze w tegorocznym sezonie, lecz po bardzo wyrównanym spotkaniu przegrali z Uniksem Kazań 68:72 przed własną publicznością. 19 punktów rzucił Donatas Motiejunas, a formą błysnął Michael Kuebler, który okazał się jokerem i zapisał na swym koncie 15 "oczek".

Asseco Prokom - Uniks Kazań 68:72 (12:17, 18:12, 16:16, 22:27)

Asseco: Donatas Motiejunas 19, Michael Kuebler 15, Oliver Lafayette 14, Łukasz Seweryn 8, Piotr Szczotka 4, Adam Łapeta 4, Adam Hrycaniuk 3, Jerel Blassingame 1, Przemysław Zamojski, Fiedor Dmitriew, Przemysław Frasunkiewicz.

Uniks: Henry Domercant 23, Kelly McCarty 13, Aleksiej Sawrasenko 10, Terrel Lyday 9, Piotr Gubanow 7, Piotr Samojlenko 5, Lynn Greer 5, Władymir Wieremiejenko, Mike Wilkinson, Nathan Jawai, Zachar Paszutin.