Grupa V: Zaledwie 12 koszy Żaka!

Tylko 18 punktów zdołały rzucić koszykarki UKS Żak Nowy Sącz w spotkaniu z WKK Wrocław. O wiele bardziej wyrównany był mecz ZKK Olimpii Wodzisław Śląski z UKS Lotnik Wierzawice.

Olbrzymi wpływ na przebieg meczu miała pierwsza kwarta. Drużyna z niewielkiej miejscowości na Podkarpaciu przegrała ją bowiem 7:20 i w dalszej części zawodów musiała odrabiać straty. Lotnik do remisu doprowadził pod koniec trzeciej kwarty, lecz kolejną minimalnie przegrał. Prawdziwym jokerem w talii Marka Gołębia okazała się rezerwowa Sylwia Koń, która dla swojego zespołu zdobyła aż 28 punktów. Losów meczu nie była jednak w stanie odrobić. Olimpię do zwycięstwa poprowadził duet Julia Karwot (22 pkt) - Angelika Drózd (24 pkt).

Rzadko się zdarza, aby jedna koszykarka zdobyła tyle samo punktów, co cały zespół rywalek. Tak właśnie było w przypadku starcia WKK Wrocław z UKS Żak Nowy Sącz. 14-letnia środkowa Karolina Anduła zdołała bowiem rzucić 18 punktów, do tego dokładając 14 zbiórek. Żak przegrał z WKK 18:100.