Grupa VIII: Osy żądlą najmocniej

Trzy zawodniczki poprowadziły MKS Osa Zgorzelec do zwycięstwa nad KS Gorce Nowy Targ w rozgrywanym w Sosnowcu turnieju do lat 14 dziewcząt. Swój mecz gładko wygrały również gospodynie JAS FBG Sosnowiec.

Zgorzelczanki przeważały przez cały mecz. Już na samym początku wypracowując ponad dziesięciopunktową przewagę. Ta pozwoliła im opanować przebieg wydarzeń na parkiecie i zachować spokój w grze. W efekcie czego Osa wygrała wszystkie kwarty. Do sukcesu przyczyniło się zwłaszcza trio Agnieszka Myślak - Patrycja Lipniacka - Justyna Fura, które wspólnie rzuciło 62 ze 75 punktów dla swojego zespołu. W ekipie z Nowego Targu rezerwowe zdobyły więcej punktów niż zawodniczki pierwszej piątki.

Większych problemów z odniesieniem wygranej nie miał też JAS FBG Sosnowiec. Zawodniczki tego klubu otwierającą mecz kwartę wygrały 20:4. Później mecz się niego wyrównał, ale w ostatniej części spotkania sosnowiczanki powiększyły swoją przewagę z dziesięciu do dwudziestu punktów. Oba zespoły przeciętnie wykonywały rzuty wolne, trafiając mniej jak 40 procent osobistych.