Grupa IX: Walka do samego końca

Sporej dawki emocji dostarczył dzisiejszy pojedynek gdynianek z rywalkami z Zagłębia. Od samego początku toczyła się wyrównana walka, a żadnej z drużyn nie udało się uzyskać więcej niż kilka punktów przewagi.

Dla sosnowiczanek kluczową zawodniczką w pierwszej kwarcie była Marlena Dyka (24 punkty), która to nie pozwalała rywalkom na odskoczenie. Gdy na pod koniec trzeciej kwarty wydawało się, że gdyniankom jednak udaje się minimalnie odskoczyć, sosnowiczanki czwartą kwartę otwierają wynikiem 6:0 i znów wynik meczu wraca w okolice remisu. Dopiero w końcówce ostatniej kwarty dwa celne rzuty Kingi Bandyk (15 punktów, 16 zbiorek) sprawiają, że gdynianki po raz kolejny minimalnie odskakują. Tym razem już jednak zawodniczkom z Sosnowca zabrakło czasu na odrobienie tej strat. Jeżeli w drugim spotkaniu dnia MUKS Poznań pokona Bryzę Kolbudy to turniej w zaasadzie zostanie rozstrzygnięty.