Grupa IX: Spójnia zrównuje się z Basketem

Koszykarze Spójni Stargard Szczeiński zachowali szansę na awans do finału. Po bardzo zaciętym meczu, który rozstrzygnął się dopiero w czwartej kwarie, pokonali MTS Basket Kwidzyn. Dzień wcześniej Spójnia nie sprostała SKM Zastal Zielona Góra, zaś Basket pokonał Trefla Sopot SA.

W piątek Basket wygrał dzięki niesamowitej pogoni w czwartej kwarcie. Tym razem końcówka meczu nie należała do podopiecznych Bogdana Zamośnego. Ostatnią część spotkania Spójnia wygrała bowiem 21:18 i tym samym powiększyła dwupunktową przewagę z końca trzeciej kwarty. Obaj szkoleniowcy korzystali głównie z graczy pierwszej piątki, sporadycznie dokonując zmian. Z tego powodu trzech zawodnicy Basketu przebywali na parkiecie ponad 31 minut, zaś Spójni czterech powyżej 35 minut. Przez cały mecz z boiska nie zeszli Łukasz Ważny i Bartłomiej Wróblewski. Ten drugi został zresztą najskuteczniejszym strzelcem swojego zespołu kończąc zawody z dorobkiem 21 punktów. Pierwsze double-double w tegorocznych mistrzostwach Polski juniorów zanotowali dwaj koszykarze Spójni Mateusz Witkowski (16 pkt i 13 zbiórek) oraz Kacper Kasprzak (10 pkt i 12 zbiórek).