Grupa III: Trójka jedną nogą w półfinale

Tylko prawdziwa katastrofa może odebrać miejsce w półfinale dziewcząt do lat 14 koszykarkom OSiR Trójki Żyrardów. Gospodynie ćwierćfinałowego turnieju ponownie zapewniły sobie wygraną w trzech pierwszych kwartach. Drugiej porażki w Żyrardowie doznały zawodniczki SKS Polpharmy.

SKS Polpharma Starogard Gdański - Lider Tomaszów Mazowiecki 49:84 (22:15, 4:18, 16:24, 7:27)

Ekipa ze Starogardu Gdańskiego jeszcze przed rozpoczęciem imprezy typowana była jako najsłabszy zespół grupy III. Ten osąd potwierdzają wyniki dotychczasowych spotkań. Polpharma w pierwszym spotkaniu gładko uległa Trójce Żyrardów, a dzień później nie sprostała Liderowi Tomaszów Mazowiecki. SKS prowadził tylko po pierwszej kwarcie, którą wygrał 22:15, później rzucił jednak w sumie tylko 27 punktów. W tym czasie rywalki każdą z kwart wygrały przynajmniej różnicą ośmiu punktów.

OSiR Trójka Żyrardów - UKS Olimp Rawicz 56:48 (21:14, 17:12, 10:7, 8:15)

Podobnie jak we wcześniejszym spotkaniu z SKS Polpharmą, koszykarki Trójki Żyrardów walczyły tylko w pierwszych trzech kwartach meczu. W ostatniej oddając inicjatywę rywalkom. Po 30 minutach gry Trójka prowadziła bowiem 48:33 i to ją wyraźnie uśpiło. Ostatnia część meczu ambitne zawodniczki Lecha Pietraszka wygrały 15:8, ale losów meczu już nie odwróciły.