Grupa IX: Zastal przegrywa deskę i mecz

W ostatnim dniu zmagań w zielonogórskich półfinałach może zdarzyć się praktycznie wszystko. Po dwóch dniach cztery kluby mają bowiem tyle samo punktów. Poza miejscem gwarantującym awans do finału znalazł się Zastal, który wyraźnie uległ Treflowi Sopot SA.

Od samego początku mecz toczył się pod dyktando zawodników z Trójmiasta. Trefl po pierwszej kwarcie prowadził 24:13, w kolejnej powiększając swoją przewagę do dwudziestu dwóch (45:23). Goście przez dłuższy czas mieli przygniatającą przewagę na obu tablicach, z lepszą skutecznością wykonywali też rzuty z gry. Jeszcze przed przerwą duet Michał Drózd i Filip Małgorzaciak osiągnął dwucyfrową granicę zdobytych punktów. W Zastalu zawiedli niemal wszyscy zawodnicy pierwszej piątki, którzy zdobyli w sumie 21 punktów. Aż 14 miał Filip Matczak, ale jego wyłącznie z gry okazało się kluczem do zwycięstwa Trefla. Zielonogórzanie walkę na deskach przegrali aż 33:53. Oba zespoły popełniły po 22 straty.