Grupa XII: Pyra straciła finał

Koszykarze Pyry Poznań nie zagrają w finale mistrzostw Polski juniorów. Podopieczni Przemysława Szurka przegrali bowiem drugi mecz w Ostrowie Wielkopolskim, tym razem nie sprostali MKS-owi Pruszków, a więc najlepszej drużynie wśród młodzików w 2006 roku i wicemistrzom Polski kadetów z 2008.

Dla obu zespołów był to mecz ostatniej szansy, gdyż przegrywający tracił możliwość walki o najlepszą ósemkę. Lepiej ze stawką poradzili sobie pruszkowianie, którzy już po pierwszej kwarcie prowadzili 34:18. Olbrzymie problemy poznaniakom sprawili zwłaszcza Jakub Romanowicz i Tomasz Duniec. Obu po kilku minutach udało się zatrzymać, ale wówczas przypomniał o sobie reprezentant Polski do lat 18 Michał Sokołowki oraz o rok młodszy rezerwowy Łukasz Bonarek. Od połowy drugiej kwarty mecz był wyrównany, ale Pyra nie potrafiła zmniejszyć straty do MKS-u do dziesięciu punktów. Pruszkowianie w całym spotkaniu popełnili o dziewięć fauli więcej niż rywale. Najlepiej, statystycznie, wypadł Michał Sokołowski (19 pkt i 10 zbiórek).