Grupa XI: Czarni nadal wygrywają

Czarni Słupsk pokonali Novum Lublin i są w zasadzie pewni udziału w finale Mistrzostw Polski Mężczyzn U18. Ekipę ze Słupska do wygranej poprowadził Konrad Rzeczkowski, który zdobył dla Czarnych 20 punktów.

Od początku meczu znowu Czarni dominowali na deskach i ponawiali swoje akcje. Lublin z kolei utrzymywał się w grze dzięki rzutom trzypunktowym i faulach przy tego rodzaju zagraniach. W drugiej kwarcie 3 przewinienie złapał podstawowy podkoszowy z Lublina Norbert Wasiłek. Nie pomogło to jednak słupszczanom, którzy nie potrafili zatrzymac ani Bartłomieja, ani Jakuba Karolaka, którzy zdobyli odpowiednio do połowy 14 i 17 punktów. Dzięki ich grze do przerwy Lublin prowadzil 45:36. Po wyjściu z szatni pierwsze 5 minut należało do Czarnych, którzy wygrali tę część meczu 19:3 i wyszli na prowadzenie. Słupszczanie dobrze bronili, wymuszali dużo strat i zdobywali łatwe punkty po kontrach, wygrywając po 3 kwartach 63:53. W ostatniej części meczu wydarzenia na parkiecie kontrolowali już słupszczanie, którzy wygrali ostatecznie 87:73.