Grupa XI: Prudnik w finale

MKS Smyk Prudnik i Czarni Słupsk notując po dwa zwycięstwa na koncie są już pewni udziału w finale Mistrzostw Polski Mężczyzn U18. Koszykarze z Prudnika pewnie pokonali gospodarzy turnieju 85:62.

Od mocnego uderzenia zaczął zespółuPrudnika – trafił trzy trójki z rzędu i prowadził 9:0. Gdynianie wymusili jednak parę strat i doprowadzili do wyniku 16:13. Agresywną obronę przypłacił jednak 3 faulem David Brembley, a bez niego na parkiecie znowu Prudnik przejął inicjatywę, wygrywając pierwszą kwartę 25:15. W drugiej części meczu, podobnie jak w pierwszej świetnie grał Kacper Stalicki, który do przerwy uzyskał aż 23 punkty, trafiajać 5 trójek. Gdynianie natomiast przestali być skuteczni w ataku i zdobyli tylko 12 punktów przy 23 gości. którzy prowadzili po 2 kwartach 48:27. Po wyjściu z szatni oba zespoły miały problemy ze zdobywaniem punktów, czas działał jednak na korzyść gości. Ostatecznie jednak gospodarze szybciej przerwali impas i wygrali końcówkę kwarty, zmniejszając stratę do trzynastu punktów przed ostatnią częścią meczu. To było wszystko, na co pozwolili graczom gospodarzy goście. W czwartej kwarcie kontrolowali już spotkanie, wygrywając ostatecznie 87:62.