Grupa X: Rewelacyjna końcówka Roksany Schmidt

Drugie zwycięstwo w turnieju odnoszą koszykarki z Łodzi. Jednak zwycięstwo łodziankom nie przyszło łatwo, bo przez długi czas stroną przeważającą była ekipa z Warszawy. Podopieczne Macieja Gordona przegrały to spotkanie na własną prośbę pudłując aż 17 razy z linii rzutów wolnych.

Przez trzy kwarty spotkanie było wyrównane, a strona przeważającą był zespół SKS 12 Warszawa. Dopiero w końcówce ostatniej kwarty rozstrzygały się losy tego pojedynku. Jeszcze na niespełna trzy minuty przed końcową syreną na tablicy widniał remis 56:56. Kolejne minuty były koncertowym popisem duetu Roksana Schmidt i Daria Dziwulska. Obie zawodniczki zachowały zimną krew i skuteczność w nerwowej końcówce bezlitośnie punktując rywalki, którym brakowało zarówno opanowania jak i skuteczności. Wyjątkową skutecznością w tej końcówce popisuje się pierwsza wymieniona – w ostatnie trzy minuty Roksana Schmidt zdobywa bowiem aż 8 punktów, z czego 6 z linii rzutów wolnych. Rywalki ze stolicy natomiast notorycznie pudłowały co sprawiało, że zwycięstwo szybko się oddalało.