U20 kobiet: Riviera Bryza i AZS PWSZ zagrają o złoto

Riviera Bryza Gdynia i AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski prezentowały się najlepiej spośród wszystkich drużyn podczas fazy grupowej mistrzostw Polski juniorek starszych. Nie zawiodły też w półfinale. Akademiczki w walce o finał bez większych problemów pokonały UKS Basket Aleksandrów Łódzki, zaś gdynianki ograły INEĘ AZS Poznań.
news Zdjęcia | Bartosz "Żaba" Stańczyk

Gdy po celnym rzucie wolnym w wykonaniu Kingi Woźniak Inea AZS Poznań prowadziła 51:46 część kibiców obecnych na hali w Gdyni, mogła zwątpić w awans do finału trójmiejskiego zespołu. Koszykarki Riviera Bryza walczyły jednak do końca, a punkty na wagę dogrywki rzucały zawodniczki na co dzień trenujące w SMS PZKosz Łomianki. Najpierw na niecałą minutę przed końcem trafiła z dystansu Monika Naczk, a następnie celnym rzutem za 2 popisała się Angelika Stankiewicz. Oba zespoły miały jeszcze szansę przesądzić o wyniku meczu w regulaminowym czasie gry, ale nie oddały celnego rzutu w kierunku kosza.

W dogrywce mecz toczył się już pod dyktando gdynianek. 22 punkty dla Riviera Bryza Gdynia rzuciła Anna Jakubiuk, która z powodu nadmiernej liczby przewinień nie dokończyła jednak meczu.

Znacznie bardziej jednostronne było starcie pomiędzy UKS Basket Aleksandrów Łódzki a AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Akademiczki do przerwy prowadziły co prawda różnicą tylko czterech punktów, lecz drugą połowę wygrały 30:11. Na uwagę zasługuje 10 asyst, 5 przechwytów i 9 punktów Adriany Kopciuch.