Po 2. dniu: Pozostało pięć miejsc w finale

Czarni Słupsk, Smyk Prudnik i WKK Wrocław są po dwóch dniach pewni awansu do finału Mistrzostw Polski Mężczyzn U18. Najciekawiej niedzielne spotkania zapowiadają się w Zielonej Górze, bowiem każdy z czterech zespołów ma szasnę na awans do finału. W Ostrowie gospodarze o finał powalczą w bezpośrednim pojedynku z MKS Pruszków. Poniżej podsumowanie drugiego dnia półfinałowej rywalizacji.

Grupa IX (Zielona Góra)

Spójnia Stargard Szczeciński - MTS Basket Kwidzyn 62:57

Koszykarze Spójni Stargard Szczeiński zachowali szansę na awans do finału. Po bardzo zaciętym meczu, który rozstrzygnął się dopiero w czwartej kwarie, pokonali MTS Basket Kwidzyn. Dzień wcześniej Spójnia nie sprostała SKM Zastal Zielona Góra, zaś Basket pokonał Trefla Sopot SA. Więcej o meczu

SKM Zastal Zielona Góra - Trefl Sopot SA 56:76

W ostatnim dniu zmagań w zielonogórskich półfinałach może zdarzyć się praktycznie wszystko. Po dwóch dniach cztery kluby mają bowiem tyle samo punktów. Poza miejscem gwarantującym awans do finału znalazł się Zastal, który wyraźnie uległ Treflowi Sopot SA. Więcej o meczu

Grupa X (Warszawa)

WKS Śląsk Wrocław - ŁKS KM Łódź 79:68

Seria czterech zwycięstw z rzędu ŁKS-u w mistrzostwach Polski juniorów dobiegła końca. Po słabej grze w nieparzystych kwartach łodzianie ulegli drużynie WKS Śląsk Wrocław. Więcej o meczu

MKS Polonia Warszawa - MKS Ochota Warszawa 68:57

Udany początek nie gwarantuje sukcesu na końcu meczu. Przekonali się o tym koszykarze MKS Ochota Warszawa, którzy przez większą część pierwszej połowy przewarzali, ale z parkietu schodzili pokonani. Więcej o meczu

Grupa XI (Gdynia)

KKS Novum Lublin - STK Czarni Słupsk 73:87

Czarni Słupsk pokonali Novum Lublin i są w zasadzie pewni udziału w finale Mistrzostw Polski Mężczyzn U18. Ekipę ze Słupska do wygranej poprowadził Konrad Rzeczkowski, który zdobył dla Czarnych 20 punktów. Więcej o meczu

GTK Gdynia - MKS Smyk Prudnik 62:85

MKS Smyk Prudnik i Czarni Słupsk notując po dwa zwycięstwa na koncie są już pewni udziału w finale Mistrzostw Polski Mężczyzn U18. Koszykarze z Prudnika pewnie pokonali gospodarzy turnieju 85:62. Więcej o meczu

Grupa XII (Ostrów Wlkp.)

MKS Pruszków - MKK Pyra Poznań 98:73

Koszykarze Pyry Poznań nie zagrają w finale mistrzostw Polski juniorów. Podopieczni Przemysława Szurka przegrali bowiem drugi mecz w Ostrowie Wielkopolskim, tym razem nie sprostali MKS-owi Pruszków, a więc najlepszej drużynie wśród młodzików w 2006 roku i wicemistrzom Polski kadetów z 2008. Więcej o meczu

KS Stal Ostrów Wlkp. - WKK Wrocław 46:68

Na koniec trzeciej kwarty gospodarze półfinałowego turnieju, czyli drużyna Stali Ostrów Wielkopolski, przegrywali z WKK Wrocław różnicą zaledwie trzech punktów (41:44), ale nieudany początek ostatniej części meczu wyraźnie ich podłamał. Więcej o meczu