Grupa X: Derby dla Polonii

Udany początek nie gwarantuje sukcesu na końcu meczu. Przekonali się o tym koszykarze MKS Ochota Warszawa, którzy przez większą część pierwszej połowy przewarzali, ale z parkietu schodzili pokonani.

zobacz szczegółowe statystyki

Ochota momentami prowadziła nawet różnicą ośmiu punktów. W ataku szalał wówczas Mateusz Dobrowolski, którego momentami wspierał rozgrywający Rafał Piesio. Polonia w drugiej połowie znalazła jednak na ten duet sposób, dzięki czemu wygrała dwie ostatnie kwarty meczu. Ostatnią różnicą ośmiu punktów (20:12). Mały wkład w przebieg wydarzeń na parkiecie mieli rezerwowi, którzy w sumie zdobyli 13 punktów, większość po rzutach spod kosza i półdystansu. Najskuteczniejszym koszykarzem meczu został 17-letni Paweł Śpica (24 pkt).