Grupa XI: Prudnik na czele

Smyk Prudnik rozpoczął spotkanie i pierwsze miejsce od prowadzenia 18:6, ale Czarni dzięki skuteczmnym rzutom za trzy punkty wygrali pierwszą kwartę 24:23. Kibice w Hali GOSiR obejrzeli ciekawe spotkanie, w którym minimalnie lepsi okazali się koszykarze Smyka Prudnik wygrywając 79:74.

Mecz o pierwsze miejsce rozpoczął się od szybkiego prowadzenia 18:6 dla koszykarzy Prudnika, których obrona strefowa przyniosła rezultaty. Czarni zaczęli jednak trafiać z dystansu, dzięki czemu wrócili do gry i po rzucie za 3 w ostatniej sekundzie pierwszej kwarty Konrada Rzeczkowskiego prowadzili 24:23. Słupszczanie nie utrzymali dobrej gry z pierwszej części meczu. Popełniali za dużo strat, przez co inicjatywę znów przejęli zawodnicy MKSu. Wyszli oni na dziesięciopunktowe prowadzenie, które utrzymywali do połowy, wygrywając ostatecznie po 20 minutach 43:30. W trzeciej części meczu koszykarze Czarnych odzyskali skuteczność, jednak nie byli w stanie ograniczyć ofensywnych poczynań zawodników z Prudnika, którzy powiększyli swoją przewagę do siedemnastu punktów przed ostatnią częścią meczu. Czarni nie zamiarzali się poddawać i dalej walczyli o pierwsze miejsce w grupie. Wykorzystywali błędy i straty prudniczan, przez co wygrali początek czwartej kwarty 14:4 i wrócili do gry. Słupszczanie konsekwentnie dogrywali pod kosz, wykorzystując zachowawczą obronę mającego 4 faule na koncie podkoszowego prudniczan  Krzysztofa Bolibrzucha. W nerwowej końcówce koszykarze Czarnych nie wykorzystali strat MKSu, pudłując rzuty za trzy punkty i ostatecznie przegrali 74:79, mimo wysoko wygranej czwartej kwarty.