Grupa X: Radość dwóch stron, triple-double Bartoszewicza!

Drużyna ŁKS KM Łódź lepsza od MKS-u Polonii Warszawa, ale po meczu cieszyli się wszyscy koszykarze występujący na parkiecie. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu obie ekipy znalazły się bowiem w finale mistrzostw Polski juniorów.

Aby znaleźć się wśród ośmiu najlepszych drużyn w kraju wśród juniorów, ŁKS potrzebował wygranej. Polonia, która na centralnym szczeblu rozgrywek jeszcze nie przegrała, nawet w przypadku straty punktu była finalistą. Z ŁKS-em nie mogła jednak przegrać bardzo wysoko. Po wyrównanych dziesięciu minutach, zaznaczyła się przewaga łodzian, którzy drugą kwartę wygrali 24:15. Od samego początku w drużynie gości wyróżniał się Bartłomiej Bartoszewicz, która ma już za sobą 20 występów na pierwszoligowych parkietach. Silny skrzydłowy ŁKS-u osiągnął w tym meczu triple-double, gdyż oprócz 20 rzuconych punktów miał 13 zbiórek i 10 przechwytów. Do tego wymusił aż 14 fauli, ponad połowę swojego zespołu. W trzeciej kwarcie łodzianie powiększyli przewagę, wygrywając 14:9, dzięki czemu zapewnili sobie awans. Polonia w ostatnich dziesięciu minutach próbowała odrobić straty, ale czyniła to niemrawo i bez większej wiary w sukces.