Grupa XI: Wołomin najlepszy w Lublinie

Wydawać by się mogło, że zespoły, które już wczoraj wywalczyły awans do finałów w meczu pomiędzy sobą zagrają luźno, spokojnie i niekoniecznie walczyć będą o końcowy triumf. Nic bardziej mylnego.

Koszykarki z Lublina i Wołomina w ostatnim meczu turnieju w Lublinie zagrały bardzo poważnie i pokazały naprawdę dobrą młodzieżową koszykówkę. Od początku meczu oba zespoły postawiły na mocną obronę. Pierwsza odsłona dla Wołomina 16:14. W drugiej kwarcie lepszą obroną i skutecznością popisały się koszykarki Cezarego Nowaka i to one wygrały tą część 19:12.

Po przerwie nadal mocna obrona i walka o każdą piłkę i koszykarki z Wołomina rewanżują się za drugą kwartę wygrywając 19:12 zatem przed ostatnią częścią meczu na tablicy wyników widniał wynik 45:47. Ostatnia kwarta tak jak cały mecz przyniosła wiele emocji zarówno koszykarkom i jak i kibicom, ale ostatecznie o 4 oczka lepsze były koszykarki z Wołomina i to one cieszyły się ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku sędziów i odebrały okazały puchar za zwycięstwo w turnieju.

Wyróżniono i nagrodzono również MVP turnieju, którą została Paulina Kuras z Wołomina, najlepszym strzelcem została Katarzyna Trzecia z Lublina, zawodniczką meczu finałowego z Wołomina wybrano Justynę Owczarek a z ekipy lubelskiej takie wyróżnienie przyznano Magdalenie Koperwas.