Grupa III: Wilki nie dają rady Basketowi

W stolicy dopiero dziś poznaliśmy drugiego półfinalistę, którym zostają młodzi koszykarze z Kwidzyna. W decydującym o awansie starciu pokonują bowiem bezpośredniego rywala ze Szczecina. Drugi dzisiejszy pojedynek to juz tylko formalność, w której gospodarze turnieju deklasują rywali z Bydgoszczy.

MTS Basket Kwidzyn - STK Wilki Morskie SP 16 Szczecin 49:37 (15:6, 7:14, 20:7, 7:10)

Stawką tego pojedynku był awans do półfinałów. Układ tabeli sprawił bowiem, że obie z tych drużyn miały równe szanse wystarczyło tylko dziś wygrać. Do przerwy jeszcze wszystko wydawało się możliwe, bowiem stratę z pierwszej kwarty Wilki odrabiają. Kolejnego jednak, mocniejszego, uderzenia kwidzynian, mimo starań nie udaje sie już zniwelować.

MKS Ochota Warszawa - UKS G26 Astoria Bydgoszcz 87:43 (23:2, 15:15, 22:10, 27:16)

Już przed tym spotkaniem było wiadomo, że niespodzianki nie ma tu co oczekiwać. Tak też się stało. Wyżej notowaniu gospodarze wygrywają pewnie i kończą ten turniej bez porażki.