Po 3. dniu: Cztery dogrywki w Zielonej Górze!

Aż cztery dogrywki były potrzebne do wyłonienia zwycięzcy w spotkaniu Trefla Sopot ze Spójnią Stargard Szczeciński w Zielonej Górze. Po 60 minutach gry minimalnie lepsi okazali się stargardzianie, którzy zagrają w finale. Mnóstwo emocji było również w Ostrowie Wlkp., gdzie miejscowa Stal jednym punktem uległa MKSowi Pruszków. Poniżej podsumowanie trzeciego dnia półfinałowej rywalizacji.

Grupa IX (Zielona Góra) - awans: SKM Zastal Zielona Góra, Spójnia Stargard Szczeciński

Trefl Sopot SA - Spójnia Stargard Szczeciński 85:87

Takich emocji na koszykarskim parkiecie nie było od dawna. Do wyłonienia zwycięzcy w meczu Trefla Sopot SA ze Spójnią Stargard Szczeciński potrzebne były aż cztery dogrywki! Co ważne przegrywający w tej parze tracił szansę na awans do turnieju finałowego. Więcej o meczu

SKM Zastal Zielona Góra - MTS Basket Kwidzyn 93:58

Gospodarze półfinałowego turnieju SKM Zastal Zielona Góra wykorzystali atut własnego parkietu w decydującym o awansie do finału meczu. Podopieczni Bogusława Onufrowicza bez większych problemów zwyciężyli MTS Basket Kwidzyn. Więcej o meczu

Grupa X (Warszawa) - awans: MKS Polonia Warszawa, ŁKS KM Łódź

MKS Ochota Warszawa - WKS Śląsk Wrocław 55:88

WKS Śląsk Wrocław nie zagra w finale mistrzostw Polski juniorów. Zespół Macieja Maciejewskiego co prawda pokonał wysoko MKS Ochotę Warszawa, ale niekorzystnym wynikiem, z punktu widzenia wrocławian, zakończyło się spotkanie ŁKS KM Łódź z MKS Polonią Warszawa. Więcej o meczu

MKS Polonia Warszawa - ŁKS KM Łódź 54:67

Drużyna ŁKS KM Łódź lepsza od MKS-u Polonii Warszawa, ale po meczu cieszyli się wszyscy koszykarze występujący na parkiecie. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu obie ekipy znalazły się bowiem w finale mistrzostw Polski juniorów. Więcej o meczu

Grupa XI (Gdynia) - awans: MKS Smyk Prudnik, STK Czarni Słupsk

STK Czarni Słupsk - MKS Smyk Prudnik 74:79

Smyk Prudnik rozpoczął spotkanie i pierwsze miejsce od prowadzenia 18:6, ale Czarni dzięki skuteczmnym rzutom za trzy punkty wygrali pierwszą kwartę 24:23. Kibice w Hali GOSiR obejrzeli ciekawe spotkanie, w którym minimalnie lepsi okazali się koszykarze Smyka Prudnik wygrywając 79:74. Więcej o meczu

GTK Gdynia - KKS Novum Lublin 77:70

GTK Gdynia pokonało Novum Lublin w spotkaniu przegranych gdyńskiego półfinału. Podopieczni Janusza Kociołka słabiej zaczęli spotkania, ale druga połowa i dogrywka należały już do gdynian. Więcej o meczu

Grupa XII (Ostrów Wlkp.) - awans: WKK Wrocław, MKS Pruszków

MKK Pyra Poznań - WKK Wrocław 68:65

Niemający już szansy na awans do dalszej części rozgrywek koszykarze MKK Pyry Poznań pokonali drużynę WKK Wrocław, która już wcześniej zapewniła sobie miejsce w finałach. Bardzo dobre zawody rozegrał 17-letni środkowy Pyry Szymon Milczyński. Więcej o meczu

KS Stal Ostrów Wlkp. - MKS Pruszków 71:72

Rzut Michała Sokołowskiego na 12 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry dał MKS-owi Pruszków awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów. Drużyna z Mazowsza zaledwie jednym punktem zwyciężyła KS Stal Ostrów Wielkopolski. Więcej o meczu