1 LK, gr. B: Udany początek kluczem do sukcesu

MKS PWSZ KON-BET Konin i Ostrovia Ostrów Wielkopolski zdecydowanie wygrały pierwsze kwarty swoich spotkań, co w dużej mierze przesądziło o zwycięstwach tych drużyn w niedzielnych meczach grupy B pierwszej ligi kobiet. Po porażce Language School Pabianice na pierwsze miejsce w tabeli awansował AZS OPTeam Res-Drop Rzeszów.

Niewiele zabrakło, aby Ostrovia swój mecz z AZS UMCS Lublin jednak przegrała. Wszystko przez słabą grę w ostatniej części zawodów. W czwartej kwarcie zawodniczki Piotra Czaski okazały się gorsze od rywalek o piętnaście punktów (15:30). O sukcesie miejscowych ostatecznie przesądziła Karolina Kaczmarek, trafiając dwa rzuty wolne przy jednopunktowym prowadzeniu swojego zespołu.

Spotkanie rezerw CCC Polkowice z MKS PWSZ KON-BET było bardziej wyrównane, gdyż żadna ze stron nie potrafiła wypracować dwucyfrowej przewagi. Dłużej na prowadzeniu były przyjezdne, które ostatecznie wygrały 56:51. 22 punkty i 6 zbiórek w zwycięskiej drużynie miała Katarzyna Motyl.