Grupa VII: Dominacja Przemkowa i układ trójkowy

KS Kosz Przemków bez porażki zakończył swój udział w ćwierćfinałach mistrzostw Polski młodziczek. Koszykarki z niewielkiej miejscowości na Dolnym Śląsku każde ze spotkań wygrywały różnicą przynajmniej dziesięciu punktów. O drugim miejscu w grupie decydował układ trójkowy.

KS Kosz Przemków - KS Odra Brzeg 87:47 (14:15, 14:17, 26:4, 33:11)

Jeszcze przed początkiem niedzielnych zmagań zespół z Przemkowa był już pewny awansu do dalszej części rozgrywek. Swoją postawą mógł jednak wyłonić kolejnego uczestnika finałów. Zawodniczki Kosza do swoich obowiązków podeszły jednak profesjonalnie, głównie w drugiej połowie. Na zakończenie pierwszej Odra prowadziła bowiem różnicą czterech punktów (32:28), tylko momentami będąc zespołem lepszym. Brzeżanki dramat przeżyły jednak w trzeciej kwarcie, w której bardzo szybko przegrywały już różnicą dziesięciu oczek. Ostatecznie tę część gry przegrały aż 26:4, a gdy rzuciły się do odrabiania strat w kolejnych minutach, traciły punkty głównie po kontrach. Ostatecznie zespół Kosza wygrał 87:47, rzucając po przerwie o czterdzieści cztery punkty więcej niż rywalki.

Stal Stalowa Wola - GTK Gorlice 67:43 (14:15, 21:8, 13:10, 19:10)

Po takim rozstrzygnięciu w pierwszym meczu, szansę na awans do półfinału otrzymały zawodniczki Stali Stalowa Wola. Musiały jednak wygrać z GTK Gorlice różnicą kilku punktów. Tę przewagę zapewniły sobie w ostatnich trzech kwartach spotkania, gdyż po pierwszej przegrywały 14:15. Na sukces Stali przełożyła się głównie druga, wygrana 21:8, odsłona meczu.