Grupa III: Polpharma postraszyła Olimpię, Lider odpadł

Z kompletem zwycięstw do półfinału młodziczek awansowały zawodniczki OSiR Trójki Żyrardów, tuż za ich plecami znalazły się UKS Olimp Rawicz, które w decydującym meczu zwyciężyły SKS Polpharmę Starogard Gdański.

UKS Olimp Rawicz - SKS Polpharma Starogard Gdański 61:56 (25:18, 8:14, 17:10, 11:14)

Niewalczące już o nic zawodniczki ze Starogardu Gdańskiego tanio skóry nie sprzedały. Po pierwszej kwarcie przegrywały co prawda 25:18, ale kolejną część zawodów wygrały 8:14. Wszystko rozstrzygnęło się w trzeciej odsłonie. Rawiczanki rzuciły w niej o siedem punktów więcej (17:10), a w kolejnej nie popełniły już większych błędów, czym przypieczętowały swój awans do najlepszej szesnastki w tej kategorii wiekowej.

OSiR Trójka Żyrardów - Lider Tomaszów Mazowiecki 87:52 (17:14, 9:19, 39:8, 22:11)

Tylko cud mógł zapewnić miejsce w półfinałach drużynie Lidera. Ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego po zwycięstwie nad UKS Olimp Rawicz do awansu potrzebowała bardzo wysokiej wygranej nad niepokonanym OSiR-em Trójką Żyrardów. Taki scenariusz był możliwy do realizacji tylko do przerwy. Po 20 minutach gry Lider wygrywał bowiem różnicą siedmiu punktów (33:26). Wszystko zmieniło się po przerwie. W trzeciej kwarcie Trójka osiągnęła przygniatającą przewagę, o czym najlepiej świadczy wynik tej części meczu (39:8). Podłamane tym faktem przyjezdne, także w ostatniej kwarcie musiały uznać wyższość rywalek.