Grupa IV: Trops najlepszy, Kutno z awansem

Atut własnej hali wykorzystał UKS Trops Kartuzy. Koszykarki tego klubu z kompletem wygranych zakończyły ćwierćfinałową rywalizację, a problemy sprawił im jedynie drugi w grupie MKS-em Kutno.

MKS Kutno - SKS 12 Warszawa 75:56 (16:12, 29:14, 16:12, 14:18)

W sobotę zespół z Kutna zaledwie jednym punktem uległ gospodynią turnieju, dlatego do awansu potrzebował wygranej z SKS 12 Warszawa. Ten szybko stał się faktem. MKS do przerwy prowadził bowiem 45:26, momentami odbierając rywalkom ochotę do gry w koszykówkę. Mimo niekorzystnego rezultatu młode warszawianki w drugiej połowie podjęły walkę, dzięki czemu wygrały ostatnią kwartę meczu. Losów spotkania jednak nie były w stanie odwrócić

UKS Trops Kartuzy - UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. 66:39 (23:10, 14:10, 17:18, 12:1)

Po triumfie MKS-u Kutno drużyna UKS Kasprowiczanki Ostrów Wielkopolski potrzebowała wysokiej wygranej nad niepokonanym UKS-em Trops Kartuzy. Taki scenariusz nie był możliwy do realizacji już po pierwszej kwarcie, w której miejscowe osiągnęły zdecydowaną przewagę, prowadząc do przerwy siedemnastoma punktami (37:20). Podłamane takim rozwojem wypadku na parkiecie ostrowianki, w ostatnich dziesięciu minutach zdobyły zaledwie jeden punkt!