Grupa II: Zbiórki przekładają się na awans

Wygrana 68:39 walka na obu tablicach zapewniła koszykarkom VBW GTK Gdynia zwycięstwo nad UKS 16 Koszalin i tym samym awans do 1/2 finału. Po porażce z MUKS Unią Basket Ostrołęka turniej na trzecim miejscu zakończyły gospodynie UKS Jadwiga Inowrocław.

Nie zawsze lepsza skuteczność rzutowa przekłada się na wygraną. Przekonały się o tym zawodniczki z Koszalina, których rzuty częściej wpadały do kosza, lecz  rzadziej były wykonywane. Dlaczego? GTK Gdynia zebrało aż 68 piłek, z czego aż 36 w ataku. Dla porównania UKS 16 zakończył zawody z 39 zbiórkami. Warto dodać, że oba zespoły popełniły podobną liczbę strat. Mimo tak przygniatającej przewagi pod obiema tablicami gdynianki wygraną zapewniły sobie dopiero w czwartej, wygranej 13:4, kwarcie meczu.

Po dwóch porażkach w trzech spotkaniach wśród szesnastu najlepszych drużyn w Polsce, w tej kategorii wiekowej nie znalazły się koszykarki UKS Jadwiga Inowrocław, które ze zwycięzcą grupy przegrały dopiero po dogrywce. Na początku drugiej połowy zespół Unii Basket prowadził jeszcze dziesięcioma punktami, lecz bardzo szybko tę przewagę roztrwonił. W wyrównanej czwartej kwarcie, każda ze stron mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz młodym zawodniczkom w kluczowych momentach brakowało opanowania. Szybciej emocje opanowały przyjezdne, które dzięki temu okazały się lepsze w dogrywce. Aż 13 zbiórek w ataku, głównie po swoich niecelnych rzutach miała skrzydłowa Kinga Jakubiak, która zakończyła zawody z dorobkiem 6 punktów (2/16 z gry).