Grupa V: Najpierw 18 punktów w meczu, potem awans

O tym, że nawet bardzo wysoka poraża nie odbiera szans na awans przekonały się koszykarki UKS Żak Nowy Sącz. W swoim pierwszym meczu w mistrzostwach Polski młodziczek podopieczne Dawida Kopca przegrały aż 18:100, lecz dzięki dwóm kolejnym wygranym zagwarantowały sobie miejsce w dalszej fazie mistrzostw.

Poza tragicznym w skutkach meczem z będącym poza zasięgiem pozostałych zespołów WKK Wrocław, Żak zaprezentował się we Wrocławiu z dobrej strony. W sobotę pewnie zwyciężył ZKK Olimpię Wodzisław Śląski, a dzień później UKS Lotnik Wierzawice. Zespół z Nowego Sącza przegrywał tylko po pierwszej kwarcie (15:18), wygrywając później trzy kolejne części meczu. Żak sukces w dużej mierze zawdzięcza Martynie Czop, która ma już za sobą występy w starszej kategorii wiekowej. 14-letnia skrzydłowa rzuciła 23 punkty i miał 8 zbiórek.

Po wygranej Żaka ZKK potrzebowało cudu, jakim byłoby monstrualne, a nie wysokie, zwycięstwo z WKK Wrocław. Ten cud jednak nie nastąpił, a szanse na półfinał prysły już po pierwszych akcjach meczu. W otwierające spotkanie kwarcie Olimpia rzuciła bowiem trzy punkty, a do przerwy dziesięć. Wrocławianki prowadziły już wówczas 36:10 i rozluźnione skupiły się tylko na powiększaniu swojej przewagi. WKK ostatecznie wygrało 84:30, a duet Magdalena Piasecka - Natalia Kucharczyk rzucił więcej punktów (34) niż cały zespół rywalek.