Grupa VIII: 5 punktów MLKS-u w drugiej połowie

Nienajlepiej swój udział w mistrzostwach Polski młodziczek zakończył MLKS Rzeszów, który w drugiej połowie meczu z KS Gorce Nowy Targ rzucił zaledwie pięć punktów. Pierwsze miejsce w grupie, pewną wygraną nad JAS FBG Sosnowiec, przypieczętowały koszykarki MKS Osa Zgorzelec.

Rzeszowianki szansę na wyjście z ćwierćfinałowej grupy straciły już wcześniej, może dlatego do ostatniego spotkania w Sosnowcu podeszły mało skoncentrowane. Już po pierwszej kwarcie Gorce przegrywały bowiem 4:23, popełniając przy tym kilka niewymuszonych strat. Obraz gry uległ zmianie tylko w drugiej odsłonie, którą rzeszowianki rozstrzygnęły na swoją korzyść (9:8). O dwóch kolejnych kwartach lepiej nie wspominać. Zawodniczki z Podhala skutecznie wykorzystały wszystkie błędy rywalek, tracąc przez 20 minut zaledwie pięć punktów! W ekipie MLKS-u słabo wypadły zawodniczki pierwszej piątki, które w sumie zdobyły 3 punkty (wszystkie Marceliny Ciupak).

W starciu z JAS FBG Sosnowiec zespół MKS Osa Zgorzelec stracił najwięcej punktów podczas występów na centralnym szczeblu rozgrywek (45), lecz wynik kontrolował cały czas. Najlepiej świadczą o tym, wszystkie wygrane kwarty, a także dobra 46 procentowa skuteczność rzutów z gry, którą zaprezentowały podopieczne Piotra Petryka.