Grupa IX: WKK nie pozostawia złudzeń

Pewnym zwycięstwem WKK Wrocław, jednego z głównym kandydatów do walki o medale, zakończył się pierwszym mecz rozgrywanych w Stalowej Woli półfinałów kadetów. Zespół Piotra Kliniaka nie dał większych szans Unii Tarnów.

Wrocławianie każde ze swoich spotkań półfinałowych wygrali różnicą przynajmniej 52 punktów, dobitnie potwierdzając swoje mistrzowskie aspiracje. Także w półfinale WKK wysoko postawiło rywalom poprzeczkę. Już po pierwszej kwarcie piątkowego pojedynku z Unią Tarnów prowadziło 32:15, momentami w pełni przejmując kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na parkiecie. Unia w drugiej kwarcie próbowała jeszcze odrobić straty (przegrała nieznacznie 20:23), ale w kolejnej części meczu jej gra kompletnie się posypała. Zawodnicy z Dolnego Śląska na samym początku zdobyli trzynaście punktów z rzędu, osiągając szybko blisko czterdziestopunktową przewagę. To kompletnie załamało tarnowian, którzy ostatecznie przegrali aż 105:56. 32 punkty dla zwycięzców rzucił niski skrzydłowy Norman Zuber.