Grupa X: Szych zapewnia wygraną

Celna trójka Alicji Szych zapewniła KKS-owi Olsztyn wygraną nad OSiR-em Trójką Żyrardów 69:66. Losy meczu próbowała jeszcze odwrócić Angelika Wacławek, ale jej rzut z dystansu okazał się niecelny.

Wcześniej przez cały mecz prowadziła ekipa z Żyrardowa, której przewaga momentami sięgała dwudziestu punktów. Podopieczne Piotra Wacławka kompletnie zawaliły jednak czwartą kwartę, którą przegrały aż 30:10. OSiR nie mógł wówczas znaleźć sposobu na zatrzymanie dwóch podkoszowych KKS-u Natalii Żukowskiej (15 pkt i 20 zbiórek) oraz Iwony Polak (14 pkt i 13 zbiórek). W końcówce włączyła się jeszcze Alicja Szych (18 pkt), która najpierw trafiła za dwa punkty, a kilka chwil później dołożyła decydującą trójkę. Do dogrywki próbowała jeszcze doprowadzić najskuteczniejsza zawodniczka żyrardowskiego zespołu Angelika Wacławek (26 pkt), ale jej rzut z dystansu okazał się niecelny. Po zbiórce w obronie Żukowskiej koszykarki z Olsztyna długo nie mogły uwierzyć w swoją wygraną, która znacznie przybliżyła je do upragnionego finału.