Grupa X: Udany początek daje wygraną

Dobra gra w pierwszej kwarcie zapewniła zwycięstwo STK Czarnym Słupsk z GTK Fluor - Britam Gliwice. Po 21 punktów dla zwycięzców rzucili Kacper Borowski i Bartłomiej Gubernat.

Czarni rozpoczęli od mocnego uderzenia. Otwierającą kwartę wygrali bowiem 22:11, co ustawiło dalszą część zawodów. Gliwiczanie próbowali odrabiać straty, ale w żadnym momencie nie potrafili zbliżyć się do rywali na jedno trafienie. Czarni triumfowali także w drugiej (19:15) i trzeciej kwarcie (19:13), skutecznie odbierając zawodnikom GTK wiarę w zwycięstwo. Na pocieszenie zawodnicy Janusza Kołcza triumfowali w ostatniej części zawodów (25:22). Czarni mieli jedynie problem ze skocznym rzucającym rywali Sannym Stanfredem, który zakończył zawody z dorobkiem 30 punktów i 12 zbiórek, nie schodząc z parkietu ani na sekundę. Drugie double-double w tej kategorii wiekowej zanotował Kacper Borowski (21 pkt i 22 zbiórki), który ma już za sobą występy w starszej kategorii wiekowej (U18).