Grupa X: Atut własnej hali to nie wszystko

Od porażki rozpoczęli półfinałowy turniej koszykarze Basket Teamu. Miejscowi wysoko ulegli GTK Gdynia, choć do przerwy prowadzili. W ostatnich 20 minutach Basket Team rzucił jednak aż o dwadzieścia siedem punktów mniej niż rywale.

W jednym z półfinałów praktycznie pięciu koszykarzy zapewniło wygraną Stali Stalowa Wola nad ŁKS KM Łódź. Taka sama liczba zawodników, ale nie tylko z pierwszej piątki, dała również triumf GTK Gdynia. Drużyna z Trójmiasta ostatnie dwie kwarty wygrała aż 53:26, trafiając często seriami z dystansu. Najwięcej celnych trójek mieli Jakub Derkowski (6) i Wiktor Nałęcz (5), którzy przekroczyli pięćdziesięcioprocentową skuteczność z obwodu. Aż pięciu zawodników GTK rzuciło przynajmniej 14 punktów, najwięcej Derkowski (31) i był to dla niego najlepszy występ w tej kategorii wiekowej. 16-letni rozgrywający grał bowiem również w ćwierćfinałach i półfinałach juniorów.