II liga, gr. B: WKS Śląsk zmiażdżył Albę

Alba Chorzów ostatnio spisuje się w rozgrywkach przeciętnie, ale tak słabego spotkania w wykonaniu podopiecznych Rafała Sobeckiego chyba nikt się nie spodziewał. Chorzowianie przegrali na własnym boisku aż 54:103. Gładkie zwycięstwo w starciu z AZS AGH Alstom Kraków zanotował inny zespół z czołówki AZS AWF Katowice. Nadal niepokonana w roli gospodarza jest Pogoń Prudnik.

Śląsk, który otwiera tabelę grupy B, zawody rozstrzygnął na swoją korzyść już na samym początku. Pierwsze dziesięć minut zawodnicy Rafała Kalwasińskiego wygrali 34:15, a w kolejnej kwarcie powiększyli tę przewagę o kolejne osiem punktów (24:16). 22 pkt (w tym 10/12 za 1) i 7 zbiórek miał Radosław Hyży.

Dziesiąte zwycięstwo z rzędu w Prudniku odniosła Pogoń, która utrzymała drugie miejsce w rozgrywkach. Tym razem hali „Obuwnika” nie zdobył MCKiS Termo-Rex Jaworzno. Jedno z lepszych spotkań w sezonie rozegrał Maciej Lepczyński (24 pkt, 6 zbiórek i 4 asysty).

20 punktów i 5 zbiórek Marcina Ecki przyczyniło się do zwycięstwa AZS AWF Katowice nad beniaminkiem Alstom Kraków. Katowiczanie wygrali 73:44, a bliski double-double był Krzysztof Kurdubski (10 pkt i 9 zbiórek), dla którego było to najlepsze spotkanie w karierze.