Grupa XII: Falstart gospodyń

Niezbyt dobrze rozpoczął się turniej w Koninie dla gospodyń turnieju. Koszykarki MKS MOS uległy na inaugurację rywalkom SKS 12 Warszawa różnicą 17 oczek i po pierwszych meczach turnieju półfinałowego zajmują ostatnie miejsce.

Pierwsza kwarta była najbardziej wyrównana, a koszykarki ze stolicy Polski miały po niej zaledwie jedno oczko przewagi nad gospodyniami turnieju. Przed przerwą zdołały jeszcze dołożyć kolejnych pięć, co pozwalało im wyjść spokojniej na drugą część spotkania.

Po przerwie podopieczne Michała Gulana sprawy rozstrzygnęły w trzeciej kwarcie, którą wygrały 18:9 i w zasadzie rozwiały nadzieje na sukces gospodyń. Ostatecznie warszawianki wygrały 62:45 i zameldowały się na fotelu lidera po pierwszym dniu turnieju.

Liderką SKS 12 była Monika Skrzecz, której w statystykach zapisano 24 punkty, 6 zbiórek, 5 przechwytów i 2 asysty.