Polacy za granicą

W minionym tygodniu swoje najlepsze spotkanie w Bundeslidze rozegrał Robert Tomaszek, lecz wciąż najlepszą formę spośród Polaków na zagranicznych parkietach prezentuje Michał Ignerski.

Szymon Szewczyk - skrzydłowy Umanii Wenecja poprowadził swoją ekipę do zwycięstwa na własnym parkiecie z Banca Tercas Teramo 86:71 i z bilansem 3-2 zajmuje 7. miejsce we włoskiej ekstraklasie. Polski skrzydłowy w 24 minuty zapisał na swym koncie 11 punktów, 5 zbiórek, 4 bloki i 4 asysty.

Jakub Wojciechowski - 20-letni podkoszowy wciąż czeka na pierwsze minuty w sezonie 2011/12 na włoskich parkietach. W minionym tygodniu jego Benetton Treviso wygrał na wyjeździe z Novipiu Casale Monferrato 77:71.

Patrycja Gulak-Lipka - reprezentantka Polski z ostatniego EuroBasketu zdobywając 8 punktów i zbierając 6 piłek była najlepsza w swoim zespole, lecz jej Alcamo przegrało 44:61 i wciąż pozostaje bez zwycięstwa we włoskiej ekstraklasie.

Magdalena Losi - jej Vassalli Vigarano wygrało kolejny mecz i z bilansem 6-1 zajmuje 2. miejsce na zapleczu włoskiej ekstraklasy w grupie północnej. Polka w ten weekend zapisała na swym koncie 14 punktów, 3 zbiórki i 3 przechwyty.

Karolina Piotrkiewicz - nasza rodaczka tym razem rozegrała nieco gorsze zawody (7 punktów i 8 zbiórek w w 29 minut), a jej Iveco Lenzi Bolzano przegrało na własnym parkiecie z Sernavimar Marghera 57:72 i z bilansem 3-4 zajmuje 8. miejsce w drugiej lidze włoskiej.

Michał Ignerski - polski skrzydłowy podtrzymuje bardzo dobrą formę. Tym razem w lidze VTB miał 18 punktów, 3 zbiórki i 2 asysty, a jego drużyna pokonała na własnym parkiecie VEF Ryga 102:88 i z bilansem 2-3 zajmuje 5. miejsce w grupie A. Ignerski ze średnią 15,6 punktu jest najlepszym strzelcem BK Niżny Nowogród.

Thomas Kelati - jego Khimki Moskwa w ubiegłym tygodniu wygrało dwa spotkania - po dogrywce Kelati i spółka pokonali u siebie Spartak Sankt Petersburg 87:81, a później Khimki zwyciężyło na wyjeździe Triumph Lubiercy 93:72 i stało się liderem rosyjskiej ekstraklasy. Kelati najpierw miał 3 zbiórki i blok, a później 9 punktów oraz 4 zbiórki.

Robert Tomaszek - s.Oliver Wurzburg rozgromiło przed własną publicznością BG Goettingen 92:60 i stało się wiceliderem ligi niemieckiej. Tomaszek tym razem rozegrał swoje najlepsze spotkanie w tym sezonie - w 8 minut miał 8 punktów i 2 zbiórki.

Daria Mieloszyńska-Zwolak - Tarbes Gespe Bigorre wciąż nie może wygrać meczu w Eurolidze. Tym razem uległo Fenerbahce Stambuł 56:78 i z bilansem 0-4 zajmuje 7. miejsce w grupie B. W tym spotkaniu Polka dostała 3 minuty, lecz w weekend w ramach ligi francuskiej nie pojawiła się na parkiecie.

Paweł Mróz - kolejnej porażki doznało jego Basketbal Svitavy. Polski środkowy spędził na parkiecie 29 minut, a w tym czasie zapisał na swym koncie 9 punktów i 7 zbiórek.