Grupa X: Zdecydowała pierwsza piątka

Przygniatająca przewaga pod tablicami oraz dobra skuteczność w polu trzech sekund zapewniła Szprotavi Szprotawa zwycięstwo nad MUKS 21 Płock w półfinale mistrzostw Polski kadetek.

Miejscowe są zaliczane są do grona potencjalnych uczestników finałów. Swoje możliwości pokazały już w pierwszej kwarcie, wygrywając ją 26:15. Od samego początku wyróżniały się zawodniczki pierwszej piątki, które w całym spotkaniu zdobyły aż 70 z 78 ośmiu punktów dla Szprotavii. Problemy ze skutecznością miała jedynie Malwina Rudzka (4/13 z gry). Pozostałe zawodniczki wyjściowego składu zakończyły zawody z ponad czterdziestoprocentową skutecznością, osiągając przynajmniej 17 punktowy wskaźnik Evaluation. W kolejnej kwarcie miejscowe tylko powiększyły swoją przewagę (21:12), co wyraźnie je rozluźniło. MUKS wyrównaną walkę potrafił nawiązać tylko w trzeciej partii, wygranej 17:11, ale w ostatniej ponownie musiał uznać wyższość rywalek 9:20. Double-double uzyskała skrzydłowa Szprotavii Katarzyna Jaworska (15 pkt i 13 zbiórek).