Po 1. dniu: Dogrywki w Zielonej Górze i Poznaniu

Dwie dogrywki były potrzebne w pierwszym dniu półfinałowej rywalziacji Mistrzostw Polski Mężczyzn U16. W Zielonej Górze GKS Korsarz Gdańsk bardzo dobrze rozpoczął spotkanie z UKS MOSM Bytom, ale bytomianie doprowadzili do dogrywki i minimalnie wygrali. Podobnie było w spotkaniu Śląska Wrocław z Polonią Warszawa w Poznaniu. Poniżej popdsumowanie pierwszego dnia półfinałów.

Grupa IX (Stalowa Wola)

WKK Wrocław - Unia Tarnów 105:56

Pewnym zwycięstwem WKK Wrocław, jednego z głównym kandydatów do walki o medale, zakończył się pierwszym mecz rozgrywanych w Stalowej Woli półfinałów kadetów. Zespół Piotra Kliniaka nie dał większych szans Unii Tarnów. Więcej o meczu

Stal Stalowa Wola - ŁKS KM Łódź 67:61

Niemal bez wsparcia zawodników z ławki Stal Stalowa Wola zwyciężyła ŁKS KM Łódź. Rezerwowi obu zespołów rzucili w sumie tylko pięć punktów, przebywając na boisku w tylko 35 minut. Więcej o meczu

Grupa X (Opalenica)

GTK Fluor - Britam Gliwice - STK Czarni Słupsk 64:82

Dobra gra w pierwszej kwarcie zapewniła zwycięstwo STK Czarnym Słupsk z GTK Fluor - Britam Gliwice. Po 21 punktów dla zwycięzców rzucili Kacper Borowski i Bartłomiej Gubernat. Więcej o meczu

Basket Team Opalenica - GTK Gdynia 74:98

Od porażki rozpoczęli półfinałowy turniej koszykarze Basket Teamu. Miejscowi wysoko ulegli GTK Gdynia, choć do przerwy prowadzili. W ostatnich 20 minutach Basket Team rzucił jednak aż o dwadzieścia siedem punktów mniej niż rywale. Więcej o meczu

Grupa XI (Zielona Góra)

UKS MOSM Bytom - GKS Korsarz Gdańsk 68:65

Gdańszczanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie z UKS MOSM Bytom i po 10 minutach gry prowadzili 21:10, drugą kwartę koszykarze z Bytomia wygrali jednak 24:12 i do końca spotkanine było wyrównane, na tyle wyrównane, że o jego wyniku musiała decydować dogrywka, w której lepsi okazali się podopieczni Radosława Fudali. Więcej o meczu

SKM Zastal Zielona Góra - MKS Novum Bydgoszcz 92:60

Szybko, lekko i przyjemnie SKM Zastal Zielona Góra zwycięża MKS Novum Bydgoszcz. Trzech koszykarzy z Winnego Miasta (Suchodolski, Trubacz i Kopij) zdobyło w sumie więcej punktów niż cały zespół rywali. Więcej o meczu

Grupa XII (Poznań)

WKS Śląsk Wrocław - MKS Polonia Warszawa 58:68

Walka o turniej finałowy w Poznaniu rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Do rozstrzygnięcia pojedynku WKS Śląsk Wrocław z MKS Polonią Warszawa potrzebna była dogrywka, w której lepsi okazali się młodzi koszykarze ze stolicy Polski. Więcej o meczu

MKK Pyra Poznań - UKS Regis Wieliczka 83:55

Mocnym akcentem półfinałowy turniej w Poznaniu rozpoczęli gospodarze imprezy, zawodnicy MKK Pyra. Ekipa ze stolicy Wielkopolski pewnie pokonała rywali z Wieliczki, ale sprawa pewnej wygranej rozstrzygnęła się dopiero po przerwie. Więcej o meczu