Grupa IX: MUKS Poznań wygrywa i jest w finale

Żadnych wątpliwości nie było, która z drużyn jest lepsza w starciu poznańskiego MUKS-u z UKS Piątka Lublin. Podopieczne Andrzeja Jabłońskiego wręcz zdemolowały swoje rywalki w kwartach numer 2 i 3, a całe spotkanie wygrały 57:20 zapewniając sobie tym samym awans do turnieju finałowego.

Pierwsza kwarta spotkania nie pokazała jeszcze tak dużej różnicy pomiędzy koszykarkami obu zespołów. Koncert gry ekipy ze stolicy Wielkopolski zaczął się jednak w drugiej kwarcie meczu. W niej poznanianki zaaplikowały swoim rywalkom 18 punktów, tracą przy tym zaledwie 4. Jeszcze lepiej MUKS zagrał po przerwie, gdy w trzeciej ćwiartce nie pozwolił rzucić rywalkom nawet punktu, podczas gdy same zanotowały ich 16. Wynik 47:11 po trzech kwartach nie pozostawiał wątpliwości, który z teamów jest lepszy.

MUKS wygrał i grał bardzo zespołowo. Żadna z koszykarek nie zapisała na swoim koncie dwucyfrowych zdobyczy punktowych, a tylko jedna zakończyła spotkanie z zerowym dorobkiem punktowym. Była nią Małgorzata Dudkiewicz.

Dzięki tej wygranej poznanianek półfinałowy turniej w stolicy Wielkopolski został rozstrzygnięty. Po dwóch dniach bowiem po dwie wygrane na swoim koncie mają drużyny MUKS i UKS Bryza Kolbudy, a to oznacza, że w niedzielę te dwa zespoły zagrają już tylko o prestiż i wygraną w tym półfinale.