Grupa XI: Bytom z drugą wygraną

UKS MOSM Bytom z drugą wygraną. Podopieczni Radosława Fudali po emocjonującym meczu pokonali Novum Bydgoszcz 67:65 i są bardzo blisko awansu do finału.

W pierwszym pojedynku emocji nie zabrakło. Mimo, że początek spotkania należał do bydgoszczan to jeszcze przed przerwą bytomianie zabierają sie do odrabiania strat. Dobra druga połowa drugiej kwarty sprawia, że wynik „do szatni” to zaledwie trzy punkty straty. Po przerwie znów głos należy do koszykarzy Novum, jednak tym razem zawodnicy z Bytomia szybko reagują. Druga połowa tej kwarty to znów ich dobra gra a na niespełna trzy minuty przed jej końcem Mateusz Migała celnym rzutem za dwa punkty wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie. Od tego momentu inicjatywa należy już do młodzieży z Bytomia. W przeciwieństwie do wczorajszego pojedynku, dziś do gry oprócz Migały czynnie dołączają się Ostrowski, Szymański i Wolnik, co dobrze im rokuje na ostania odsłonę, przed którą bytomianie mają sześć punktów przewagi. Po krótkiej przerwie do szturmu przystępują zawodnicy Novum. Otwarcie ostatniej kwarty w ich wykonaniu to 6:0 i wynik wraca w okolice remisu, co zapowiada emocjonującą końcówkę. Zgodnie z przewidywaniami ostatnie minuty to wyrównana walka i walka „kosz za kosz”. W końcówce przez prawie dwie ostatnie minuty spotkania nikomu już nie udaje się zdobyć punktów i pojedynek kończy się dwupunktowym prowadzenia bytomian. Tak wiec dopiero  w niedzielę dowiem się kto dołączy do grona finalistów.