Grupa XI: Gospodynie bez awansu

Jednostronny przebieg miało spotkanie pomiędzy drużynami UKS Gimbasket 15 Białystok i INEI UKS 65 AZS Poznań. Koszykarki ze stolicy Wielkopolski nie pozostawiły złudzeń gospodyniom turnieju. Prowadzone do boju przez Kingę Woźniak wygrały różnicą aż 33 punktów.

Białostoczanki tylko w pierwszej kwarcie były w stanie przeciwstawić się faworyzowanym poznaniankom. Po dziesięciu minutach gry młode akademiczki prowadziły tylko 22:18. Worek z punktami koszykarkom INEI otworzył się w drugiej kwarcie, w której to poznanianki zapisały na swoim koncie aż 34 oczka. Po pierwszej połowie Kinga Woźniak i Julia Adamowicz miały na swoim koncie po 19 punktów, a poznański team prowadził 56:34.

Przysłowiową kropkę nad i koszykarki z Wielkopolski postawiły tuż po przerwie. Trzecią ćwiartkę podopieczne Danuty Łabędzkiej wygrały 22:6 i jasne stało się, że druga turniejowa wygrana bez najmniejszych problemów trafi na konto poznanianek.

Kapitalne zawody rozegrała Kinga Woźniak. Młoda poznańska rozgrywająca zapisała na swoim koncie 22 oczka, trafiając 8 z 9 oddanych rzutów z gry, 5 asyst, 4 przechwyty i 3 zbiórki. Julia Adamowicz dodała 23 oczka, a Weronika Telenga zebrała z tablic aż 21 piłek! Poznanianki w tej dziedzinie wręcz zdemolowały swoje rywalki zbierając łącznie 68 piłek, przy zaledwie 20 białostoczanek.