Grupa IX: Najmniejsza wygrana WKK

Nie ma mocnych na koszykarzy WKK Wrocław, którzy w kadetach kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Kolejny pokonany, ŁKS KM Łódź równorzędną walkę toczył tylko do połowy drugiej kwarty.

WKK rozkręcało się powoli, jakby chciało się przekonać na co stać sobotniego rywala. Pierwszą kwartę wrocławianie wygrali co prawda 30:20, ale momentami ŁKS prowadził z faworytami wyrównaną walkę. Na początku kolejnej odsłony łodzianom udało się nawet dojść na trzy punkty, wówczas zostali jednak solidnie skarceni. Podopieczni Piotra Gliniaka przyśpieszyli, odskakując na siedemnaście punktów (48:31). Tą stratę łodzianie próbowali odrobić jeszcze w trzeciej kwarcie, lecz stroną dominującą byli w niej tylko na samym początku. Załamani takim rozwojem wypadków na parkiecie koszykarze ŁKS-u ostatnią część zawodów przegrali z kretesem 8:25, a cały mecz 51:84. Dla WKK było to i tak najmniejsze zwycięstwo na centralnym szczeblu rozgrywek. Punkty dla pokonanych zdobyło tylko pięciu koszykarzy, wśród nich jeden rezerwowy Kamil Ufel.